הכישורים הבסיסיים של הכדורסל

/
/
/
21 Views

כדי לקבל מיומנויות טובות יותר בכדורסל שחקני כדורסל צריכים קודם כל להבין ולשלוט ביסודות המשחק.

בכדורסל, ישנם 6 תחומי מיומנות בסיסיים שונים ששחקנים צריכים להתרכז בהם באימונים.

כִּדרוּר

כדרור הכדורסל נעשה כדי להזיז את הכדור רק כאשר מסירה אינה אופציה טובה יותר ואין נתיב זמין. גם שחקנים חדשים וגם מנוסים עושים את הטעות בכדרור הכדור כשאין בו צורך. תשאלו כל מאמן כדורסל או קולאז' מקצועי – כולם יגידו לכם את אותו הדבר. הכדרור צריך להיעשות כאשר לשחקן (לך) יש איזושהי מטרה למלא. כדרור תוך כדי חיפוש אחר אפשרות התקפית היא דרך טובה לאבד את הכדור. כשאתה מחפש את האפשרות הזו, קח את הכדור באחיזה איתנה ושם את הגוף שלך בינך לבין המגן. לא משנה כמה אתה טוב בכדרור, להגנה תמיד יהיה סיכוי גדול יותר לחטיפה אם אתה מכדרר את הכדור במקום לאחוז בו בשתי הידיים.

חוֹלֵף

מסירה היא אפשרות מספר 1 להנעת הכדור ברחבי המגרש בהתקפה. מסירה מהירה יותר מכדרור ולכן היא כלי התקפי קטלני להגיע לאיש הפתוח כדי שיוכלו לקבל את הזריקה. מסירות טובות הן סימן ההיכר של קבוצות טובות מכיוון שרוב ההתקפות מבוססות על מסירות טובות.

צילומים

קליעה היא כנראה המיומנות המתורגלת ביותר עבור שחקנים חדשים ומנוסים. אבל כל כך הרבה אנשים עדיין מתרגלים את זה בצורה לא נכונה. בפועל כל התרגילים צריכים להיעשות במהירות משחק ולעשות כפי שאתה עושה בלחץ. שחקנים בדרך כלל עצלנים מכדי לעשות זאת ובמקום לתרגל את זריקת הג'אמפ המתוקה שהם כל הזמן עושים במשחק הם עצלנים את זה ל-hop-shot. במקום לקפוץ לתת כוח הם משתמשים בזרועותיהם בשביל הכוח והרגליים נותנות את השאר. לתרגל את הדרך הלא נכונה לירות זה משהו ששחקנים עושים כל הזמן אבל הם לא מבינים למה הם מחמיצים את כל זריקות הזינוק שלהם במהלך המשחק…

ריבאונד

ריבאונד יכול לבוא בשתי צורות – התקפי והגנתי. הרבה שחקנים חדשים יותר מסתכלים על ריבאונד ומיד חושבים שזה אזור גדול של גברים. אולם זה לא כך. ריבאונד הוא יותר מסתם להיות גדול. זה אפילו עולה על יכולת הקפיצה בלבד. כדי להיות טוב בריבאונד אתה צריך מיומנות ומסירות. מיומנות היא בעיקר היכולת להתמקם ולקרוא את הזריקות – דבר שמגיע מהר עם התרגול. מסירות היא כנראה הגורם החשוב ביותר בריבאונד. האדם שמקבל את הכדור הוא זה שיש לו הכי הרבה רעב לכדור ושמוכן לעשות כל מה שצריך כדי להשיג אותו.

עבירה

עבירה היא מרכיב יסוד המקיף את כל ההיבטים של בית המשפט הפוגע. ירי כבר סוקר (והוא מכוסה יותר באתר הכדורסל הרשום למטה). עם זאת, להזיז את הכדור כדי לתת אפשרויות התקפיות לשחקן עם הכדור הוא דבר נוסף שחיוני להתקפה טובה. תמיכה בחברים לקבוצה עם מסכים והיכולת לאתר את האופציה ההתקפית הטובה ביותר ולהביא את הכדור אליהם הם גם דברים חיוניים בהתקפה. לעתים קרובות מתעלמים מהמיומנויות הללו.

הֲגָנָה

קבוצות ההגנה הטובות ביותר ב-NBA הן לרוב אלו שמגיעות לפלייאוף. רואים את זה שנה אחר שנה אז אפשר להסיק כאן מסקנה פשוטה – הגנה היא המפתח לניצחון. הגנה היא לא רק על השגת החטיפה או החסימה אלא גם על הפחדה של היריבים.Source by Paul Daniel

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2021. www.starkedsf.com All Rights Reserved