היסטוריה קצרה של כדורעף

/
/
/
19 Views

כדורעף הוא ספורט משחק כדור מפורסם המשוחק על מגרש עם רשת מרכזית בין שתי קבוצות המורכבות כל אחת משישה שחקנים. כדור נחבט לרוחב הרשת והמטרה היא לצבור נקודות נגד הקבוצה היריבה על ידי הארקה של הכדור. כל קבוצה רשאית רק שלושה מגע עם הכדור לפני שהוא נפגע בצד הנגדי. הרשת בגובה של 6 רגל 6 אינץ'. עם זאת ניתן להוריד אותו במקרה שהמשחק משוחק על ידי ילדים.

מדריך פיזי ויליאם מורגן מימק"א יצר משחק בשם Mintonette בשנת 1895. זה היה עבור חברים מבוגרים יותר של YMCA שזקוקים למשחק של מיומנות ולא כוח. חברו ג'יימס נייסמית', שהופיע בצורה יוצאת דופן בהיסטוריה של הכדורסל, העלה רעיון של רשת מעט מעל הראש שלהם מבלי לדרוש קפיצות רבות.

השם המקורי שניתן למשחק היה Mintonette, הוא ניתן על ידי מורגן ונבחר כנדנוד לבדמינטון והמשחק הזה היה בעל השפעה בקביעת חוקים לכדורעף. עם זאת השם לא היה קליט במיוחד. צופה באותה תקופה, אלפרד הלסטד, ראה שיש הרבה מטח במגרש והשם כדור כדורעף נבחר תוך זמן קצר. מאוחר יותר התקשר השם לכדורעף.

הליגה האתלטית של YMCA של צפון אמריקה פרסמה את הכללים הרשמיים הראשונים עבור כדורעף בשנת 1897. היא הצליחה במהירות לאחר פרסום הכללים. באותה שנה, ספאלדינג יצר כדור עם גומי בתוך כדורסל, הוא עוצב מחדש מאוחר יותר כך שמשקלו הותאם ל-8 ו-10 אונקיות וההיקף היה בגודל של 26 אינץ'. המשחק התפשט במהירות ברחבי ארה"ב והוא שוחק בקובה בשנת 1905, על ידי יפן בשנת 1908 ועל ידי הפיליפינים בשנת 1910.

כללי המשחק הותאמו בשנת 1900 להסרת האינסינג שהוגדר על ידי מורגן. חוקי המשחק שונו שוב בשנת 1912 כדי להתמודד עם מציאות המשחק כשהשחקנים נהיו צעירים יותר ואנרגטיים. גודל המגרש הוגדל ומספר השחקנים נקבע על 6 בלבד לקבוצה.

איגוד האתלטיקה הלאומי המכללתי הצטרף עם YMCA בשנת 1916 ובשנת 1920, הכדורעף הוקם כמשחק מכללות אך לא מקצועי. כאשר התאחדות הכדורעף של ארצות הברית (USVBA) הוקמה, היא התקבלה על ידי YMCA ו-NCAA כארגון הגג החדש שלהם.

בעוד כדורעף היה משחק פופולרי, הוא התקשה לפתח ליגה של קבוצות. בשנת 1930, משחק החוף הראשון שנערך ובשנת 1934 הוכרו שופטים שישפטו משחקי אליפות ובינלאומיות. ה-USVBA הוכרה לבסוף על ידי כל איגודי הכדורעף כבעלת סמכות שיפוט על חוקי המשחק. סוף מלחמת העולם השנייה הביא לכך שכדורעף קיבל הכרה כספורט עולמי. כדורעף שוחק ברמה בינלאומית באמריקה לראשונה בשנת 1955 ובמשחקים והאולימפיים הפאן אמריקאים בשנת 1964.

גרסה חדשה של כדורעף הייתה מוכרת בשם כדורעף חופים בשנות ה-60. זה היה דומה לספורט הרגיל למרות שלכל קבוצה היו שני שחקנים.Source by Tauqeer Ul Hassan

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2021. www.starkedsf.com All Rights Reserved