היסטוריה קצרה של כדורסל

/
/
/
23 Views

כדורסל הוא ספורט פופולרי וכבש את העולמות בסערה בגלל האופי האתלטי שלו. כל אחד יכול לחשוק על הקיר ולהתאמן לבד או עם קבוצה קטנה של חברים.

הכדורסל הומצא במקור על ידי המאמן הקנדי בשם ד"ר ג'יימס נייסמית'. הוא התבקש ליצור פעילות לבדר מתאמנים של מכללת ימק"א להכשרה במהלך החורף.

ההשראה למשחק הגיעה ממשחק ילדות בשם 'ברווז על סלע' ששיחק על ידי זריקת סלע על סלע אחר שעליו היה חפץ.

משחק הכדורסל הראשון נערך בשנת 1892 עם כדור כדורגל ושני סלי אפרסק תלויים מקירות חדר הכושר של ימק"א. לאחר עשר שנים עוצב הסל הפתוח. YMCA בספרינגפילד מסצ'וסטס הוא הבית אם הכדורסל ודרכו התפשט הכדורסל ברחבי ארה"ב.

בשנת 1929, הכדור עוצב מחדש כדי לתת לו יותר אונקיה מכדור כדורגל. זה גם נעשה קל וגדול יותר. איגוד הכדורסל הלאומי הוקם בשנת 1949 כאשר איגוד הכדורסל של אמריקה והליגה הלאומית לכדורסל אוחדו.

הקבוצה המפורסמת ביותר בתולדות הכדורסל היא זו שאינה מתחרה, הקבוצה הנקראת Harlem Globetrotters היא קבוצת ראווה אשר מבדרת את הצופים בכישוריהם.

כדורסל המכללות באמת משך את העניין הרב ביותר באמצע המאה ה-20 ואפשר לפרו-כדורסל להתפתח לזיכיון שהוא היום.

הכדורסל הפך לפופולרי מאוד לאחר מלחמת העולם השנייה ואליפות העולם של פיב"א נוצרה בשנת 1950. היא נוצרה במקור עם 10 נבחרות גדלה ל-26 בשנת 2009 וצפוי לגדול עוד יותר. ארגנטינה זכתה באליפות העולם וארה"ב זכתה לבסוף בגביע הנכסף ב-2002.

קורפבול וכדורסל נגזרים מכדורסל למרות שהכללים משתנים במקרה של קבוצות גברים ונשים או קבוצות מעורבות.Source by Tauqeer Ul Hassan

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2021. www.starkedsf.com All Rights Reserved