אימון מיומנויות כדורסל ו-VO2max

/
/
/
19 Views

לאחרונה ערכתי מחקר על אימון כישורי כדורסל ונתקלתי בשחקן כדורסל צעיר שלא רק היה מדהים על המגרש אלא שהוא גם היה כוכב מסלול מדהים. הוא שבר שיאים בשני ענפי הספורט בגיל אחת עשרה. מה שמשך את תשומת לבי היה לא רק הכישורים המטורפים שלו, אלא שכמה רופאים ערכו לו בדיקות וגילו שרמת ה-VO2max שלו הייתה גבוהה ביותר. אוקיי, מה זה VO2max ומה זה קשור למה הילד הזה כל כך מדהים? ובכן, ראשית, VO2max הוא הקיבולת המרבית של הובלת הגוף והשימוש בחמצן של אדם במהלך פעילות גופנית מצטברת, המשקפת את הכושר הגופני של האדם. כעת, המדידה בפועל של VO2 היא כולה מדע ומתמטיקה; מה שאנחנו רוצים לדעת זה מה זה בעצם ולמה זה חשוב.

אם לנסח את זה במונחים של הדיוט, זו פשוט כמות החמצן שהגוף שלך קולט כשאתה מתאמץ, VO2max מגיע כאשר צריכת החמצן נשארת במצב יציב למרות עלייה בעומס העבודה. אז, עכשיו אנחנו יודעים מה זה ולמה זה כל כך חשוב. רופאים ואנשי מקצוע אחרים לספורטאים מרגישים שמדידת VO2 היא המדידה הטובה ביותר לכושר קרדיווסקולרי ולכוח אירובי מירבי. הסיבה לכך היא שדרוש חמצן כדי לנשום תוך כדי פעילות גופנית, ופעילות גופנית מגבירה את כוחם של שרירים כמו הלב. אימוני סיבולת, כגון מסלול, יכולים להגביר את ה-VO2 max שלך, אך למרבה הצער, אימוני כוח לא מגבירים את ה-VO2 כפי שכולנו היינו רוצים. זה לא כואב, אבל אימוני סיבולת הם הטובים ביותר.

בעיקרון, לילד בן ה-11 הזה יש את מדידת ה-VO2 max של רץ מרתון בן 20, אז הוא לא פוגע בקיר 'אני מרגיש כאילו אני מת' במהירות כמו כולנו או, אפילו יותר טוב. , הוא לא מכה אותו מהר כמו בן 11 ממוצע עושה. עכשיו למה ה-VO2 שלו כל כך גבוה? חלק מזה הוא אימוני כישורי הכדורסל והמסירות שלו לאימוני ספורט באופן כללי, אבל חלק מזה הוא גם גנטיקה. האם זה אומר שה-VO2 שלו ייעלם מהמצעדים כשהוא יגיע ל-20? לא בדיוק, אבל זה בהחלט יגדל כל עוד הוא ימשיך באימונים מהסוג הזה.

כוח אירובי חשוב מאוד לשחקני כדורסל מכיוון שהמשחק דורש תקופות תכופות של פעילות אינטנסיבית לאורך כל המשחק ומבחני VO2max, בין שאר הבדיקות והמדדים, נוצלו כדי לקבוע את הכוח האירובי של הספורטאי והמצב הפיזיולוגי הכללי שלו. לאימון כישורי כדורסל. למרות ש-VO2max טוב מאופיין לפעמים בגנטיקה, אפשר לשפר אותו באמצעות אימוני סיבולת.

הפיזיולוגית הצרפתייה, ורוניק בילט, יצרה את טכניקת המרווחים 30/30 ו-60/60 כדי לסייע בשיפור ה-VO2max. טכניקה זו מחייבת את הספורטאי להתחמם במשך 10 דקות, לרוץ מהר ככל האפשר למשך 30 שניות, ואז ללכת לקצב ריצה קבוע למשך 30 שניות. הספורטאי ממשיך לסירוגין בין 30/30 לסירוגין 12 פעמים או יותר. לאחר שולטת בטכניקת ה-30/30 אינטרוולים ושיפור ה-VO2max, אז הספורטאי עובר לאימון 60/60 אינטרוולים, וחוזר על התנועות המהירות והאיטיות במשך 60 שניות.

עם שיפורים ב-VO2max, שחקני כדורסל יכולים לשפר במידה ניכרת את כוח הנפץ שלהם על המגרש וזה עשוי להיות הכללה חשובה מאוד באימון כישורי כדורסל עבור שחקנים צעירים ומבוגרים כאחד. ברגע שה-VO2max האופטימלי מושג, שחקני כדורסל וסוגים רבים אחרים של ספורטאים יכולים לנצל את היתרון התחרותי של הספורט מכיוון שהם יתעייפו בתדירות נמוכה יותר ויעלו על שחקנים אחרים.Source by Michel Warner

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2021. www.starkedsf.com All Rights Reserved