איך מייקל ג'ורדן הפך לשחקן הכדורסל הטוב בכל הזמנים?

/
/
/
20 Views

מייקל ג'ורדן היה לא רק שחקן הכדורסל הטוב ביותר, הוא גם נחשב לאייקון אמריקאי במובנים שונים. ג'ורדן הייתה אחת מדמויות הכדורסל המובילות באמצע שנות ה-80 עד סוף שנות ה-90, ונשארה כאחת מדמויות הספורט הבולטות עד כה. אבל הדרך שעברה "האוויריות" שלו מעולם לא הייתה קלה.

כולנו חווינו אכזבות ודחייה, מייקל ג'ורדן לא היה שונה. ג'ורדן ניסה לשחק בקבוצת הכדורסל של התיכון אך נדחה כי הוא נחשב נמוך לשחק ברמת האוניברסיטה. אבל ג'ורדן לא נסוג מחלומותיו. הוא הצטרף לנבחרת הצעירה, שם הראה את כישורי הכדורסל שלו. בסופו של דבר, הוא עבר לרמה אחרת במהלך שנתו הצעירה והבוגרת בתיכון.

בתחילת חייו, ג'ורדן הראה את העקשנות שלו בהיותו שחקן הכדורסל הטוב ביותר שהוא יכול להיות. זה היה השיעור הראשון שירדן לימדה אותנו, איך להתאושש מכישלון ודחייה. ישנם משחקים אחרים בקולג' ומקצועי שבדקו את נחישותו, אבל הוא המשיך לדחוף עד שהצליח לחרוט את שמו בכתבי עת של היסטוריה אתלטית.

המתכון של ג'ורדן להפוך לשחקן הכדורסל הטוב ביותר היה למעשה שיעורים פשוטים וחיוניים הן בתוך ומחוץ לעולם הספורט.

• אחריות. ג'ורדן לקח אחריות על מעשיו, בתוך מגרש הכדורסל ומחוצה לו. זה ברור מאחד הציטוטים הפופולריים שלו, "יש אנשים שפשוט רוצים לגרום לדברים לקרות, אחרים מקווים שזה יקרה; בעוד השאר גורמים לזה לקרות."

• לקחת סיכונים. ג'ורדן לא רק ידוע כשחקן הכדורסל הטוב ביותר, אלא הוא גם היה דמות מוכרת בתחומים שונים. הוא ידוע גם כספורטאי אולימפי, שחקן ואיש עסקים. ג'ורדן לעולם לא היה מצטיין בתחום הזה אם לא היה לוקח את הסיכון רק שיחק באזור הנוחות שלו.

• מחויבות ומסירות. ג'ורדן היה התגלמות של עבודה קשה ותרגול.

• תהנה מהמשחק. הסיבה לכך שיש אנשים שמצליחים במלאכה שבחרו היא בגלל שהם אוהבים את מה שהם עושים.

• ענווה. שחקני כוכבים או ספורטאים היו שוכחים לעתים קרובות את ההתחלה הצנועה שלהם ולפעמים היו מפגינים אווירה של יהירות.

• הגדרת מטרה. מטרות מניעות גם מבוגרים וגם ילדים ולכן חיוני להגדיר יעדים ברי השגה או ביצועים.

• לנצל את הרגע. ג'ורדן האמין לעשות דברים שהוא יכול לעשות עכשיו. אין לדחות הזדמנויות, אלא תפסו אותן בשתי ידיים.

למרבה הפלא, מה שחשבנו שהם רק משקפיים בחייו של ג'ורדן היו כישורי חיים/שיעורים חשובים שאנו נוטים לשכוח או לזלזל בהם. המתכון להצלחה של מייקל ג'ורדן לא היה ממש סוד, אלא הוא היה תערובת של נחישות, עבודה קשה ותשוקה.

כמובן שלג'ורדן יש כישורים שאולי לעולם לא יהיו לנו. אולי לעולם לא נוכל לעשות את אותה קפיצה אנכית או אותה מהירות, אבל כשאנחנו עושים משהו שאנחנו טובים בו או משהו שאנחנו אוהבים או מתלהבים ממנו, אז אנחנו בהחלט יכולים להיות הדבר הבא הכי טוב.Source by Low Jeremy

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2021. www.starkedsf.com All Rights Reserved